شما در این بخش از سایت هستید : در رسانه ها در رسانه ها
 
 

در رسانه ها

حضور استاد گلریز در برنامه خندوانه

نامه الکترونیک چاپ PDF

در بخشی از برنامه محمد گلریز سرودهایی برای مخاطبان اجرا کرد. همچنین این خواننده برای برنامه خندوانه ترانه‌ای نوشته بود و در برنامه خواند.
گلریز خاطره خود را در خصوص روزهای انقلاب اینگونه بیان کرد: زمانی که امام خمینی (ره) وارد ایران شدند، گروه سرود ما دو گروه شد. گروهی در فرودگاه بودند و ما به عنوان بخش دیگر، سرود «برخیزید ای شهیدان را خدا» را در حضور امام خمینی (ره) در بهشت زهرا خواندیم؛ صحنه به یاد ماندنی بود.

ادامه مطلب

ایرنا - خواننده سرودهای انقلابی: توجه به ولایت فقیه کمک زیادی به صلح و دوستی می کند

نامه الکترونیک چاپ PDF

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، محمد گلریز روز سه شنبه درنشست خبری نخستین جشنواره بین المللی صلح که با موضوع ورزش و هنر محور توسعه پایدار و مولد ماندگار در ایرنا برگزار شد، افزود: هنرمندان و ورزشکاران نیز می تواند به عنوان الگو نقش موثری در صلح و دوستی داشته باشند اما ابتدا باید این موضوع را از خودشان شروع کنند.

نخستین جشنواره بین المللی اسطوره های صلح از 22 تا 28 مهرماه جاری با حضور هنرمندان، نخبگان و ورزشکاران در تهران برگزار می شود.

ادامه مطلب

محمد گلريز در گفت وگو با ايران : موسيقي پاپ مي تواند با موسيقي هاي انقلابي تلفيق شود

نامه الکترونیک چاپ PDF

«خجسته باد اين پيروزي» را اگر ريتميك بخوانيد حتماً خواننده انقلابي آن را به خاطر خواهيد آورد. محمد گلريز كه از روزهاي اول انقلاب تاكنون همواره به خلق آثار انقلابي و دفاع مقدسي پرداخته اين روزها كارهاي جديدي را ارائه كرده كه هنوز به پخش عمومي نرسيده اند اما مسلماً با ارائه آنها چون هميشه با اقبال عمومي مواجه خواهد شد.
گلريز كه دبيري جشنواره موسيقي مقاومت را بر عهده دارد درخصوص اين جشنواره به مي گويد: هنوز جلسات حضوري با مسئولان مربوطه در وزارت ارشاد تشكيل نشده و پيش بيني مي شود در بازه زماني هفته دفاع مقدس برگزار مي شود مگر اين كه تداخل با برنامه هاي ديگر تاريخ آن را جابه جا كند.
وي كه در روز هنر انقلاب اسلامي كه از سوي بسيج هنرمندان و معاونت هنري وزارت ارشاد برپا شده بود مورد تجليل قرار گرفته است از اوضاع و احوال اين روزهاي موسيقي انقلابي رضايت ندارد و از كمرنگ شدن تعداد كارهاي انقلابي مي گويد و اين كه كارهايي در حال انجام است و تلاش هايي از سوي سازمان هاي هنري صورت مي گيرد اما هنوز كم است.

ادامه مطلب

محمد گلریز به فارس خبر داد:جشنواره موسیقی مقاومت 23 مرداد آغاز به‌کار می‌کند

نامه الکترونیک چاپ PDF

«محمد گلریز» خواننده و دبیر پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس، گفت: در این دوره از جشنواره که از 23 تا 26 مرداد ماه در تهران برگزار می‌شود، گروه‌های داخلی حضور خواهند داشت و کنسرت‌هایی را با موضوع مقاومت برگزار خواهند کرد.

وی یاد‌آور شد: تهران در نخستین روز این دوره از جشنواره 23 مردادماه میزبان موسیقی مقاومت خواهد شد و تا 26 مردادماه این جشنواره در سالن‌های تالار وحدت، رودکی و برج میلاد تهران ادامه خواهد یافت.

گلریز با اشاره به اینکه فراخوان این دوره از جشنواره اعلام شده است، تصریح کرد: مراکز استان‌های کشور می‌توانند با درخواست خود میزبان جشنواره موسیقی مقاومت شوند.

وی خاطرنشان کرد: بابک رضایی به عنوان دبیر اجرایی این دوره از جشنواره انتخاب شده است.

حمد گلریز در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: در عالم هنر سعی کنیم برای ایران و مردم بخوانیم

نامه الکترونیک چاپ PDF

محمد گلریز در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد:

در عالم هنر سعی کنیم برای ایران و مردم بخوانیم

«محمد گلریز» خواننده در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس،‌ از انتشار قطعه موسیقی «یاران خورشید» و «بسیارتر از ستارگان» با موضوع انتخابات خبر داد و گفت: ترانه یاران خورشید به سفارش مرکز موسیقی صدا و سیما با همکاری هادی آرزم با پرداختن به ماه محرم ساخته شده است و به فضای انتخابات نزدیک است.

وی افزود: مضمون این ترانه به این نکته اشاره می‌کند که در کارمان آزاده باشیم و برای خدا کار کنیم.

ادامه مطلب

باید 10 سرود مثل «ای ایران» داشته باشیم/ موسیقی هندی و عربی از ایران گرفته شده/ گفت‌و‌گو با محمد گلریز

نامه الکترونیک چاپ PDF
محمد گلریز می‌گوید اگر حمایت و تبلیغ مناسب صورت بگیرد، مردم همچنان از موسیقی فاخر و ملی حمایت می‌کنند.

به گزارش خبر آنلاین: محمد گلریز که بیش از چهار دهه است در موسیقی ایران حضوری فعال دارد و آثار زیادی را پدید آورده و خوانده، سه دوره است که دبیری جشنواره موسیقی مقاومت را هم بر عهده دارد.

امسال، پنجمین دوره این جشنواره از 23 تا 26 مرداد در تهران، کرمانشاه، ایلام، فارس و کرمان برگزار می‌شود که در آن گروه‌ها و هنرمندان موسیقی در شاخه‌های ارکسترال، نواحی، سنتی و پاپ به اجرای برنامه می‌پردازند.

در آستانه برگزاری جشنواره موسیقی دفاع مقدس، گفت‌و‌گویی با محمد گلریز انجام داده‌ایم که در آن بیشتر به بحث‌های کلانی چون جایگاه موسیقی حماسی در کشور، ضرورت حمایت از آثار فاخر و... پرداخته شده است.

ادامه مطلب

محمد گلریز: مسئولین باید با این جشنواره‌ها همراهی کنند

نامه الکترونیک چاپ PDF

محمد گلریز در گفتگو با تریبون مستضعفین گفت: بحث این ارزش‌ها دغدغه و مسئله کشور است، چرا که امروز در معرض شدیدترین تهاجمات فرهنگی قرار داریم و برگزاری جشنواره‌های این‌چنینی می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی باشد و با این تهاجم مقابله کند.

محمد گلریزوی ادامه داد: این جشنواره‌ها باید همراهی مسئولان فرهنگی را داشته باشد. آن‌ها با همراهی خودشان می‌توانند جشواره‌هایی از این دست را تقویت و تعدادشان را بیشتر کنند. برگزاری این جشنواره‌ها بسیار کم است و در یک سال از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی‌کند.

ادامه مطلب

تشييع پيکر زنده ياد استاد بيگلري پور

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیکر زنده یاد محمد بیگلری پور رهبر ارکستر سمفونیک رسانه ملی صبح امروز شنبه با حضور مدیران رسانه ملی و جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به موسیقی از مسجد بلال سازمان صدا و سیما تشییع شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ در مراسم تشییع پیکر استاد فقید محمد بیگلری پور رهبر ارکستر سمفونیک رسانه ملی جمعی از مدیران رسانه ملی از جمله معاون صدای رسانه ملی و رئیس مرکز موسیقی صدا و سیما، برخی مدیران فرهنگی از جمله حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استادان و هنرمندان موسیقی همچون مجید انتظامی، محمد گلریز، علی تفرشی، سعید بیابانکی، عباس سجادی، عبدالحسین مختاباد و امیررضا اسفنده زمانی حضور داشتند.

ادامه مطلب

محمد گلریز: افتخار دارم بار دیگر در سالگرد امام (ره) بخوانم

نامه الکترونیک چاپ PDF

«محمد گلریز» با اشاره به تنظیم مجدد دو اثرش به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (س) گفت: قطعات «ای همه دلدادگان» و «دریغا‌ای دریغا» از رسانه ملی پخش خواهد شد. «محمد گلریز» خواننده پیشکسوت کشور با اشاره به اجرای دو اثرجدید در سالگرد فوت امام خمینی اگفت: دو اثربه نام «ای همه دلدادگان» و «دریغا‌ای دریغا» در آستانه بیست‌و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به سفارش اداره کل نغمات آیینی و رادیو مورد بازبینی دوباره قرار گرفت و با تنظیم جدید تولید شده است که در این مناسبت از رسانه ملی پخش می‌شود.

ادامه مطلب

آسیب شناسی موسیقی آیینی و مذهبی؟ گلریز: برخی از نوحه ها به سبب استفاده مناسب از ردیف های آوازی ماندگاراست

نامه الکترونیک چاپ PDF

ˈمحمد گلریزˈخواننده سرودهای انقلابی با آسیب شناسی موسیقی‌های آیینی و مذهبی رایج در کشور، سبب ماندگاری برخی از نوحه‌های گذشتگان را به خاطر استفاده مناسب و علمی آنان از ردیف های آوازی ایرانی...

ادامه مطلب

صفحه 1 از 3