شما در این بخش از سایت هستید : در رسانه ها در رسانه ها استاد گلريز در سفر به لبنان، ساخت آثار حماسي را به حزب‌الله پيشنهاد داد
 
 

استاد گلريز در سفر به لبنان، ساخت آثار حماسي را به حزب‌الله پيشنهاد داد

نامه الکترونیک چاپ PDF

به گزارش خبرگزاري فارس ، استاد محمد گلريز با حضورش در لبنان و سوريه از ارائه پيشنهادي مبني بر ساخت آثار فاخر در زمينه مقاومت لبنان به مسئولان حزب الله خبر داد.

محمد گلريز خواننده موسيقي‌ سنتي ايران كه هم اكنون در سفر لبنان و سوريه به سر مي‌برد در گفت‌وگو با خبرنگار موسيقي فارس گفت: با هماهنگي بسيج هنرمندان به همراه 30 نفر از هنرمندان شاخص عرصه‌هاي مختلف به لبنان و سوريه سفر كرديم و تاكنون از منطقه مقاومت حزب‌الله در جنگ 33 روزه و مكان‌هاي ديگر بازديد كرده‌ايم.

وي ادامه داد: در اين سفر جلسه‌اي نيز با دبيركل حزب‌الله لبنان داشتيم كه بنده قطعه «پيروزي» را به ياد پيروزي رزمندگان مقاوت لبنان خواندم و آقاي جمشيد جم نيز آهنگ «يار دبستاني» خود را اجرا كردند. البته اجراي ما به‌واسطه امكانات كم، يك بخش به صورت زنده و بخشي ديگر همراه با پخش سي دي بود.

گلريز با اشاره به ديدار خود با دبير اجرايي مقاومت لبنان گفت: ما طي روزهاي گذشته با آقاي سيد هاشم دبير اجرايي مقاومت نيز ديدار داشتيم كه ماحصل بسيار خوبي براي ما داشت.

اين خواننده افزود: ما امروز در سوريه به سر مي‌بريم و قصد داريم با رايز‌نهاي فرهنگي اين كشور نيز ديدار و گفت‌وگوهايي داشته باشيم.

وي در خصوص پيشنهاد خود براي ساخت آثاري درباره مقاومت لبنان گفت: من و آقاي جم در زمينه ساخت اثر درباره لبنان صحبت‌هايي كرديم و اعلام آمادگي خود را براي اين كار اعلام نموديم. ما درواقع پيشنهاد ساخت آثار فاخري را در همه زمينه‌هاي هنري به‌واسطه حضور ديگر هنرمندان داديم كه خوشبختانه آن عزيزان نيز استقبال كردند.

گلريز در خاتمه خاطر نشان كرد: يكي از اهداف اين سفر ساخت آثاري با موضوع لبنان بود كه بتوانيم از اندوخته‌ها و سرمايه‌هاي هنري كه داريم در اين زمينه استفاده نماييم.